Misie Szumisie i Rita

Misie Szumisie – czy to działa?

28 kwietnia 2021

Szumisie – co to za misie?

Mówi się, że „potrzeba jest matką wynalazków” i dokładnie tak było z Szumisiami. Na pomysł szumiących misiów wpadła kilka lat temu mama małego Antosia, usypiając synka co noc…. suszarką. Szum urządzenia sprawiał, że jej maluszek szybciej zasypiał i nie wybudzał się co kilka minut. Pewnej bezsennej nocy pomyślała, że gdyby ten dźwięk schować do misia, można byłoby bezpiecznie zostawić go przy maluszku.  I tak kilka lat później z pomysłu narodził się pierwszy szumiący miś – Szumiś. 

Co to za miś? Zupełnie wyjątkowy 🙂 Szumiś to szumiący miś, który pomaga noworodkom i niemowlakom zasnąć. Dzieci po narodzeniu potrzebują warunków jak najbardziej przypominających te z łona mamy. Pierwsze 3 miesiące życia maluszka nazywa się często czwartym trymestrem ciąży. 

Dlatego noworodki tak uwielbiają zasypiać przy szumie – przypomina im dźwięk z brzucha mamy. Kojarzy im się z ciepłem i poczuciem bezpieczeństwa. Maluszki dobrze pamiętają ten dźwięk i dlatego tak szybko wyciszają się przy nim, uspokajają i zasypiają. 

Każdy Szumiś emituje aż 5 różnych dźwięków:

  • szumisiowy szum,
  • szum różowy,
  • fal morskich,
  • padającego deszczu
  • szum wód płodowych z bijącym sercem.

Szumiące serce misia schowane jest w środku miękkiego misia, uszytego z atestowanych materiałów bezpiecznych od pierwszego dnia życia. Po 60 minutach urządzenie wycisza się i sam wyłącza a czujnik snu może automatycznie uruchomić misia, kiedy maluch zapłacze lub w jego otoczeniu pojawi się hałas. Głośność dźwięku misia spełnia europejskie normy bezpieczeństwa i może być regulowany. Miś w całości produkowany jest w Polsce. Można go bezpiecznie prać w pralce (po wyjęciu urządzenia szumiącego z misia).

Szumisie polecane są przez lekarzy, psychologów i położne. Zdobyły wiele nagród od rodziców i usypiają ponad 800 tysięcy dzieci na całym świecie.

Czy polecam Misie Szumisie?

Niedawno dostałam kilka szumiących misi szumisi do testów. Razem z pomocnikami testowaliśmy jakość, dźwięki, puszystość, obsługę „serca” i wiele innych funkcjonalności. Chcesz dowiedzieć się, czy Misie Szumisie działają? Zobacz #RitaTestuje: unboxing i recenzja.